erdalokur@gmail.com 0542 796 12 00 Acıbadem Ataşehir Hastanesi

İletişim

Hakkımda

1968 yılında doğan Erdal Okur, 1992 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi(İngilizce)’nden mezun olarak hekimliğe ilk adımını attı. Mecburi hizmetini 1993-1995 yıllarında Van ve Kırklareli’nde tamamlayan Okur, 1995 yılında o dönem Türkiye’deki en büyük Göğüs Cerrahisi merkezi olan Süreyyapaşa Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde Göğüs Cerrahisi asistanlık eğitimine başladı.

1999 yılında ABD’nin New York eyaletinde bulunan Memorial Sloan-Kettering Kanser Merkezi’nde akciğer kanseri üzerinde çalıştı. 2000 yılında “Göğüs Cerrahisi Uzmanı” olmaya hak kazandıktan sonra aynı yıl, aynı merkezde ‘başasistanlık’ görevine getirildi. 2007 yılında ABD’de St. Louis Washington Üniversitesi Barnes-Jewish Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nde, ‘endoskopik akciğer ameliyatları’ ve ‘akciğer nakli’ konularında çalışmalar yaptı. 2009 yılında ‘Klinik Şef Yardımcısı’, 2010 yılında da ‘Doçent’ ünvanını aldı.

Kısa süreli, Ziyaretçi Öğretim Üyesi olarak Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Bölümü’nde ve Polonya Zakopane Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde, alanındaki son gelişmeleri takip etti.

Prof. Dr. Erdal Okur 2011 yılından itibaren Acıbadem Sağlık Grubu’nda ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı’nda çalışmalarını sürdürmektedir.

Prof. Dr. Erdal Okur evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Bilimsel Yayınlar

Prof. Dr. Erdal Okur’un 100’ün üzerinde yayını bulunup bunların 38’i yurt dışında yayınlanan saygın tıp dergilerinde yer almış uluslararası yayınlardan oluşmaktadır.

Ulusal ve Uluslararası kitaplarda bölüm yazarlığı yapan Okur, yurt içinde birçok konferans ve kongreye de konuşmacı veya panelist olarak davet edildi.

2008 yılında İtalya’da, Avrupa Göğüs Cerrahları Derneği Kongresi’nde sunduğu çalışması, en iyi 8 çalışma içinde yer aldı.

Yurt içi toplantılarda 2 kez en iyi çalışma ödülü aldı.

Yurt dışı bilimsel toplantılarda yaptığı 9 konuşma ile çalışmalarını sundu.

 

Aldığı Belgeler

 

2009 yılında İstanbul Valiliğince ‘takdirname’ belgesi aldı.

 

Prof. Dr. Erdal Okur

Göğüs Cerrahisi Uzmanı

Prof. Dr. Erdal Okur’a Soru Sor

    Scan the code